"Všude dobře, v posteli nejlépe“ to platí pro ty, kteří milují spánek, bez problémů usínají, spí dlouho nebo tak právě akorát a v noci se neprobouzejí.
Napětí, obavy, strach či úzkosti jsou stále častějším problémem napříč širokou populací. S tím souvisí i poruchy usínání a spánku či pocit únavy po probuzení či minimální námaze.
Úzkostné problémy v poslední době trápí stále více osob. Je lepší o nich s okolím mluvit, či si je mám raději nechat pro sebe?
Stres je určité napětí, tlak či zátěž v životě každého z nás. Stresové podněty jsou součástí naší každodennosti a mají nejen negativní, ale i pozitivní vliv na naše výkony.
Stres a hektický styl života se podepisují na našem psychickém zdraví. Možná máte ve svém okolí někoho, kdo se právě potýká s různými nesnázemi. Jak mu pomoci, aby to mělo skutečně smysl?
Úzkost je přirozená obranná reakce organismu na stres. Patří mezi adaptační mechanismy, které nám pomáhají přizpůsobit se v situacích mimo svou komfortní zónu a často nás motivují ke zvládnutí mnoha životních výzev.
Nespavost (insomnii) lze charakterizovat jako poruchu nočního spánku, která se může projevovat různými způsoby. Můžeme mít problém s usínáním, s udržením spánku uprostřed noci, anebo s časným probouzením v ranních hodinách.
Deprese patří mezi nejčastější duševní onemocnění. Projevuje se změnami nálady, nezájmem až apatií a sníženou výkonností.
Při některých potížích nám mohou pomoci nejen léky na předpis, ale také ty volně prodejné v lékárně. Zbavte se díky nim úzkostí a stresu!
Dechová cvičení nás učí zpomalit, soustředit se na dech a prohloubit ho. Tímto způsobem se aktivuje parasympatický nervový systém, což pomáhá snižovat srdeční frekvenci a krevní tlak a navozuje pocit klidu. Pravidelná praxe dechových cvičení může také zlepšit naši schopnost zvládat stres, koncentrovat se a zachovat si celkovou pohodu. I několik minut dechových cvičení denně může pozitivně ovlivnit naši náladu a duševní rovnováhu.